ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½یï؟½ï؟½_ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½  

ارسال آدرس اين صفحه به دوستان از طريق ايميل

انواع دوربین مداربسته


 صفحه  1 از 1 صفحه 

تالار گفتمان >دوربین مدار بسته برایت ویژن > انواع دوربین مداربسته


انواع دوربین مداربسته انواع دوربین مداربسته

تاريخ پست: چهار‌شنبه 13 مرداد 1395 - 6:17:41 AM
asadi
کاربر جدید
تاريخ عضويت :

چهار‌شنبه 13 مرداد 1395

تعداد پست ها : 6

امتیاز : 160


انواع دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته cctv دوربین های مدار بسته جعبه جادویی نیز گفته می شود. به طور کلی این دوربین ها به گونه ای طراحی شده اند که در جای خود ثابت می باشند.

انواع دوربین های مداربسته:
1- دوربین های آنالوگ: این دوربین ها از نوع دوربین های اولیه می باشند که از طریق امواج آنالوگ تصویر و صدا را ارسال می کنند. از مزایای این نوع دوربین ها قیمت پایین، تنوع زیاد، نصب آسان آن می باشد. از معایب این دوربین ها کیفیت پایین تر از دوربین های دیجیتال، نویز پذیری، سیم کشی پرهزینه
2- دوربین های ip این دوربین ها دیجیتال بوده و از همان ابتدا امواج را دیجیتال می کنند.از مزایای این دوربین ها می توان به کیفیت بالا ی آن اشاره کرد.استفاده بهینه از کابل های ارتباطی، ارتباط بیسیم با امنیت و کیفیت بالا از معایب این دوربین ها می توان به قیمت بالای آن اشاره کرد.
3- دوربین های دو منظوره بیشترین کاربرد این دوربین ها برای حفاظت و نظارت بوده است. برای اولین بار این نوع دوربین ها را یک شرکت آلمانی برای مشاهده ی پرتاب موشک نصب کرد. این دوربین ها هم کاربرد حفاظتی دارند و هم کاربردهای دیگری از جمله: کاربردهای پلیسی، نظامی، در صنعت ، برای کنترل ترافیک ،کاربردهای فضایی،تصویربرداری های نامحسوس و ... این دوربین ها برای جلوگیری از ارتکاب جرایم نیز بسیار مفید بوده اند. از جرایم رانندگی تا جرایم سرقت و جرایم جنایی... بسیاری از جرایم بعد از نصب این دوربین ها کم شد و کمک به امنیت جان و مال بسیاری ازانسان های جوامع و اماکن عمومی شهرها و کشور ها شده است.
در صنعت نیز دوربین های مدار بسته جایی برای خود باز کرده است. آنجا که حضور انسان خطرناک و حادثه ساز است به کمک انسان آمده است. مانند کارخانجات شیمیایی و نیروگاه های هسته ای... در کنترل ترافیک نیز این دوربین ها کمک شایانی کرده است. ارسال اطلاعات GPS به رانندگان که قصد عبور از آن خیابان ها را دارند. شناسایی جرایم رانندگی و فیلم از صحنه تصادفات و همچنین شناسایی پلاک خودرو ها... در مترو برای اطمینان از ورود و خروج مسافران از درب خروجی و ورودی مترو و ...

دوربین ها از لحاظ شکل ظاهری نیز انواع گوناگونی دارند.
- دوربین های دام که به دوربین های گنبدی شکل می گویند. و بیشتر بر روی سقف تعبیه می شوند.
- دوربین های صنعتی که غیر از استفاده در صنعت درجاهای دیگر نیز بکار می روند. و قابلیت نصب لنز بر روی آنها را هم دارند.
- دوربین های مینیاتوری: دوربین های مداربسته کوچک در بازار را گویند. کاربرد آن به صورت دوربین مخفی است.
- دوربین های آی آر بیشتر برای دیدن تصاویر در شب و تاریکی بکار میرود چون در آن از نور مادون قرمز استفاده شده است.
دوربین مداربسته اصفهان / فروش دوربین مداربسته

تعداد پاسخ ها به این موضوع 1 مورد

 |1| 


پاسخ به تاپيک
فقط کاربران عضو شده میتوانند به این موضوع پاسخ دهند.

 

 

 

 

Copyright © 2013 All Rights Reserved