صفحه اصلی  | ورود کارشناسان | ورود مشتریان | استخدام | تالار گفتمان | آموزش دوربین مدار بسته | لیست قیمت دوربین و دزدگیر اماکن | محصولات | ارتباط با ما | درباره ما

آموزش انتقال تصویر
keywords

 آموزش انتقال تصویر

آموزش انتقال تصویر،آموزش انتقال،آموزش انتقال تصویر بر روی اینترنت،آموزش انتقال تصویر با ADSL

 ارسال کننده : پارتیران

 تاریخ ارسال : چهار‌شنبه 19 مهر 1391 - 4:10:12 PM

 آموزش انتقال تصویر

 
  گاهی اوقات دوست داریم که تصاویر دوربین مداربسته خود را بر روی اینترنت نیز داشته باشیم ، بدین صورت که این امکان وجود داشته باشد که در هر نقطه ای که باشم ، چه در کنار دوربین مداربسته و چه در 100 کیلومتری و چه در نقاط دور ، این امکان وجود داشته باشد که محل مورد نظر خود را کنترل و بر روی آن نظارت داشته باشیم . در این مواقع باید راهی وجود داشته باشد که بتوانیم تصاویر دوربین مداربسته را در اینترنت Share کرده و از هر نقطه دلخواه تصاویر رامشاهده و نظارت بر محل داشته باشیم برای این کار روش های زیادی می باشد ، ولی دو روشی که بیشتر مرسوم بوده و مورد توجه همگان است در این مقاله ذکر می شود.
برای نمایش تصاویر یا از کارت DVR استفاده می شود و یا از دستگاه DVR ، در صورتی که از کارت DVR جهت مشاهده تصاویر استفاده شود، انتقال تصویر راحت بوده و در کمترین زمان ممکن صورت می پذیرد، ولی در زمانی از دستگاه DVR جهت نمایش تصاویر استفاده می شود و همچنین جهت ارسال و انتقال تصویر دوربین مداربسته ، مایل به حذف کامپیوتر می باشیم ، کار کمی متفاوت خواهد شد ، لذا در این آموزش روش انتقال تصویر دوربین مداربسته توسط دستگاه DVR و همچنین یک عدد مودم ADSL آموزش داده خواهد شد :
برای اجرایی کردن انتقال دوربین مداربسته ، شما نیاز به یک خط اینترنت ADSL با سرعت مناسب برای انتقال هر چند تعداد تصویر می باشید. و همچنین جهت معتبر بودن این انتقال و دسترسی سریع به تصاویر ، نیاز به یک شناسه معتبر که همان IP Valid می باشد ، دارید.


روش تنظیم دستگاه :
همانند روش تعریف شده برای ارتباط دستگاه DVR و کامپیوتر ، همان مراحل را باید برای تنظیم دستگاه انجام دهید. یعنی باید IP دستگاه را تعیین کنید.

روش تنظیم مودم ADSL :
پس از تنظیم IP دستگاه که ما به طور پیش فرض 192.168.1.1 در نظر می گیریم ، در این مرحله باید ADSL را جهت ارتباط با دستگاه و دریافت و ارسال اطلاعات آن بر روی اینترنت تنظیم کنیم.
مودم ADSL را با کابل شبکه یا کابل USB به کامپیوتر وصل کرده ( ارتباط مودم باید از دستگاه قطع شده باشد ) و سپس IP مودم ADSL را در صفحه اینترنت اکسپلور وارد نماییم تا صفحه تنظیمات مودم نمایان گردد.
از ورود به تنظیمات مودم ، به دنبال گزینه ای به نام NAT می گردیم در زیر مجموعه این گزینه ، پس از کلیک ، چند گزینه دیده می شود که یکی از آنها DMZ می باشد ، بعد از کلیک بر روی این گزینه ، صفحه ای ظاهر می شود که یک کادر خالی برای وارد نمودن IP را دارا می باشد.
مهمترین مرحله آموزش ، این بخش می باشد در این مرحله ، شما باید IP دستگاه DVR را که به طور پیش فرض 192.168.1.1 می باشد را دراین کادر وارد نموده و سپس از Save نمودن ، از تنظیمات مودم خارج شوید.
وظیفه این بخش و یا DMZ اینست که کلیه اطلاعات با IP تعریف شده در کادر DMZ که برابر 192.168.1.1 قرار داده شده است به IP valid  تعیین شده که قبلاً از طریق سرویس دهنده اینترنت دریافت گردیده ارسال نماید. یعنی هر شخص از هر نقطه ای که مایل است ، فقط با وارد نمودن IP valid  ( شناسه معتبر ) مستقیماً به IP تعریف شده در بخش DMZ که همان اطلاعات دستگاه DVR و تصاویر دوربین مداربسته می باشد ، ارجاع داده می شود بدین صورت تصاویر دوربین مداربسته در اینترنت انتقال داده شده و از طریق آن شما قادر خواهید بود از هر نقطه دلخواه تصاویر خود را به صورت زنده مشاهده نمایید.

اگر مطالب آموزشی فوق مفید بود بر روی 1+ کلیک نمایید:(باید قبلا در اکانت گوگل و یا GMAIL خود وارد شده باشید)